Na start tradiční turistické akce se u infocentra v Prostředním Lánově kromě místních postavili zájemci ze Dvora Králové, Vrchlabí, Bukoviny u Hradce Králové nebo Horní Branné. Nejvzdálenější účastník přicestoval dokonce až z Ústí nad Labem. Někteří si vybrali trasu Lánov – Tetřeví boudy, zdatnější se na Sněžku vydali vydali přes tři vrcholy: Špičku, Sluneční horu a Liščí horu.

Manželé Janků ze Dvora Králové, kteří se akce účastní již pravidelně, zvládli cestu za devět hodin. „Krakonoš se letos neukázal v nejlepším světle, foukal studený vítr, třikrát nás chytil i déšť. Pětistupňová teplota a viditelnost na třicet metrů vůbec nepřipomínaly červen. Nebýt otevřené polské boudy, tak jsme ani nemohli dokázat, že jsem došli až na Sněžku. Jedině tam jsme mohli získat razítko, protože české objekty byly uzavřené,“ potvrdili manželé Janků.

Každý, kdo došel až na nejvyšší vrchol Krkonoš, dostal za svůj výkon v cíli nejen chutný oběd, ale také pamětní list a jedinečnou dřevěnou figurku „Lánováka“.