Zákaz vstupu na nádraží. Důvod? Alkohol a žebrání

Tou je vlakové nádraží. Kde se také v minulosti nejvíce holdovalo alkoholickým nápojům veřejně. „Všechny lokality preventivně kontrolujeme v jakoukoli dobu. Nádraží patří mezi ty problémovější. Velmi často odtud vyvádíme osoby, které vyhlášku porušily. Když jde o prohřešek poprvé, tak vše řešíme domluvou. Máme tu však i osoby, které upozornění neberou,“ uvedla k prostranství vlakového nádraží Zdena Pálová z týnišťské Městské policie. Pokračovala, že strážníci dokonce museli vyslovit zákaz vstupu na nádraží. „Máme tu ženu, která stále popíjí, chová se nevhodně a hlavně obtěžuje právě na nádraží cestující žebráním, aby vůbec měla peníze na alkohol. Ta má zákaz vstupu na nádraží. Vyhlášku o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích porušuje však jinde, v dalších lokalitách, kde se nesmí pít na veřejnosti,“ pokračovala policistka.

„Jezdím vlakem pravidelně do Hradce Králové, kde mám brigádu, a v Týništi nad Orlicí přestupuji. Mnohdy tu musím strávit více času než jsem původně plánoval. Jsem otrlý a na ledasco zvyklý, ale vítám, že z nádraží zmizel alkohol. Přijde mi to až děsivé, když jedou lidi okolo druhé z práce a už si otevírají lahváče, nebo se posilňují něčím ostřejším. Strážníky tu vídám poměrně často. Stánkaři sice nejsou nadšení, protože alkohol jim zřejmě zvedal tržby, ale alespoň je tu klid a neschází se tu opilci a žebráci,“ ocenil změny cestující Michal Přikryl.

„O víkendu jsme tu měli zase muže, kterého jsme z nádraží vyvedli dvakrát. Nakonec sice skončil v jedné z restaurací, kde není pití omezované, ale zase tam ztropil scénu a obsluha mu již nechtěla nalít. Z lokálu byl vyvedený policií a pro zmiňovaný den mu také byl vyslovený zákaz vstupu,“ popsala další případ Pálová z městské policie.

Strážníci v Týništi nad Orlicí pouze nedomlouvají, ale už udělili několik pokut právě za porušení vyhlášky o požívání alkoholu na veřejných prostranstvích. O víkendu se tak například pivo prodražilo čtveřici mladých mužů, kteří ho popíjeli na chodníku před jedním místním podnikem. (ehl)