Napřed spokojenost s novinkou, nyní nepořádek. Tak by se v některých dnech dala charakterizovat grilovací místa v Šimkových sadech.

Přitom ještě letos v červenci, kdy Technické služby Hradec Králové s touto novinkou přišly, se obyvatelé krajské metropole na grilování těšili. Zaměstnanci technických služeb přitom prostory kolem tří grilovacích míst upravili, nechybějí tu odpadkové koše, lavice či stůl.

„Chtěli jsme s rodinou jeden z grilů využít, ale když jsme viděli odhozené lahve i jejich víčka, papíry a další nepořádek, vzdali jsme to,“ postěžoval si jeden z našich čtenářů.

„Okamžitě zajistíme nápravu,“ reagoval na náš telefonát náměstek hradeckých technických služeb Vlastimil Ondráček. Jak dodal, někteří lidé prostě provozní řád, který je součástí grilovacího místa, nerespektují. Podle Ondráčka ale jejich zaměstnanci v pravidelných intervalech koše uklízejí.

Zatím se ukazuje, že o grily je zájem. Jak před časem uvedla mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková, inspirací novinky byla podobná aktivita městských lesů. „Jde o zkušební průzkum,“ dodala. Byla by jen škoda kvůli lidem, kteří po sobě neumí uklidit, aby ostatní o grilování přišli.

(pov)