Práce by měly začít co nevidět, radní už vybrali zhotovitele stavby. Rozhodla nejnižší cena, takže místo plánovaných 20 milionů korun budou úpravy stát méně a to podstatněji. Vyhrála hradecká firma Stavo & Sachs. „Sedm milionů korun bez DPH. Pokud naše rozhodnutí posvětí i zastupitelé, můžeme podepsat smlouvu," potvrdil Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

Na úpravy už několik let čekají nejen tamní obyvatelé, ale i cyklisté směřující do městských lesů a hosté restaurací v ulici Na Hrázce.  „Chybí tam chodník a řidiči  někdy jedou z ulice Náhon příliš rychle, to by se mělo změnit," těší se Vladimír Krupka z komise místní samosprávy Malšovice. Samotná křižovatka by měla po rekonstrukci připomínat spíše písmeno T. Připojí se do něj ulice Na Drahách.   Úprav se dočkají zastávky, vzniknou dva přechody pro chodce a upravit se bude muset i trolejbusové vedení. „Průjezd bude pak pro naše řidiče mnohem lehčí," říká Miloslav Kulich, ředitel hradeckého dopravního podniku.

Co se týká silnice vedoucí kolem restaurací směrem do ulice Na Občinách, tam vznikne chodník a pruh pro cyklisty. „Mělo by tam být mírné esíčko, které by mělo zpomalit projíždějící auta," doufá Krupka. Vzniknou i nová kolmá stání v ulici Na Hrázce.

O úpravách křižovatky se mluví už od roku 2004, kdy se rekonstruovala ulice Náhon a křižovatka měla následovat, což se bude dít až nyní po deseti letech.

Skvrnou na kráse celého projektu je fakt, že se nepovede cyklostezku prodloužit i ulicí Na Občinách, aby mohla navázat na nájezd na stezku od ulice Emy Destinové. „Je tam problém kolem pozemků, které patří jednomu z obytných domů, odmítli s městem vyjednávat," dodal Krupka.

Opravy by měly být hotové do letošní zimy.