Technické služby na místě nejprve pokácely několik poničených stromů a ve čtvrtek 1.dubna pak zpevnili silniční povrch. Nový asfalt získala část komunikace „esíčko“ před boční branou do areálu nemocnice, kde se kříží silnice spolu s cyklostezkou.

Levý břeh Labe poblíž Fakultní nemocnice Hradec Králové byl dlouhodobě možná největším nelegálním parkovištěm v kraji. Denně tam bez ohledu na počasí na trávě, v bahně či přímo na kořenech stromů parkovaly stovky aut. Situace se navzdory několika slibům z radnice roky neměnila. Kolem nemocnice je totiž ohromný deficit parkovacích míst. Podle odhadů chybí v areálu nemocnice i jeho okolí více než tisíc míst. Vyřešit by to měl v budoucnu parkovací dům. Kdy dojde k jeho realizace, ovšem na radnici nikdo neví.

Jisté je, že zatímco přírodě v oblasti se konečně uleví, situace pro řidiče se nyní naopak ještě zhorší. Návštěvníci nemocnice musí nově počítat s významným omezením parkování u Labe. Naprostá většina ploch, na kterých auta dosud parkovaly, už je oplocena. "Pracovníci technických služeb zde doplní zeminu, vyrovnají terén a osejí místo travní směsí. Na některé části pak bude výsev doplněn o kvetoucí rostliny,“ informoval náměstek primátora Pavel Marek.