Rychlobruslařský ovál, na kterém by se mohla prohánět i olympijská vítězka Martina Sáblíková, by nakonec přece jen mohl vyrůst v Pardubicích. Nejednalo by se ale o akci města, nýbrž o záměr soukromého investora.

Areál u letiště

Jméno investora zatím není známé, ale jisté je, že má v plánu vybudovat poblíž pardubického letiště sportovní areál pro veřejnost. A součástí areálu by mohl být právě i rychlobruslařský ovál.

Členem projektantského týmu celé stavby je i architekt a poslanec za Věci veřejné Miroslav Petráň.

„Bude se jednat o areál určený pro veřejnost, nikoliv pro vrcholový sport. Chtěli bychom, aby tam byli cyklistické, pěší i koňské stezky. V plánu je i malý bazén, hotel či kongresové centrum. Zjistili jsme, že rychlobruslařský ovál by se tam vešel, takže jsme kontaktovali i trenéra Martiny Sáblíkové Petra Nováka,“ přiblížil pozadí projektu Miroslav Petráň.

Celoroční provoz

Plocha pro bruslení by byla zpočátku nejspíš nezastřešená, díky ní by ale bylo pravděpodobné, že bude areál v permanenci návštěvníků po celý rok.

„S návrhem rychlobruslařského oválu přišli projektanti, ale investor je sportovec, takže s nápadem souhlasil. Pardubice jsou podle mého názoru město zaslíbené bruslení. Stačí se podívat na mimořádný úspěch, který pravidelně zaznamenává akce Pardubice na bruslích, oblíbený je zde také hokej, hokejbal či in–line hokej,“ konstatoval Miroslav Petráň.

Celý projekt je zatím ve fázi záměru, brzy by ale mohlo být jasněji. „Pokud vše dobře půjde, tak by do konce roku 2011 mohlo být vydáno územní rozhodnutí,“ nastínil časový harmonogram poslanec Miroslav Petráň.

Lukáš Dubský