„Nyní tvoří asi pět procent z nákladové ceny, ale přibudou ještě další," řekl novinářům krajský radní pro oblast investic Josef Dvořák. Podle něj mezi vícepracemi budou také restaurátorské práce, u nichž se cena ale zatím jen těžko odhaduje. Kraj však s vícepracemi počítal. „Máme na ně patnáctiprocentní rezervu," uvedl radní.

Generální oprava

Stavební práce na historické budově galerie v centru města, které začaly loni v létě, zahrnují kompletní výměnu všech oken i dveří v obvodovém plášti, generální úpravu fasády, výměnu střešní krytiny, výměnu světlíku a také úpravy vnitřních prostor, kde se změní uspořádání, zlepší se zázemí pro zaměstnance budovy i návštěvníky a zmodernizují se depozitáře. Kraj očekává, že 80 procent nákladů pokryje dotace z Regionálního operačního programu Severovýchod.

„V září ještě začneme s rekonstrukcí bytů na kancelářské prostory a celá akce bude ukončena na jaře roku 2015," doplnil radní Dvořák. Zástupci kraje stavbu 27. února navštíví a zkontrolují, jak práce pokračují.

Dům, v němž galerie sídlí, byl postaven v roce 1912 podle návrhu architekta Osvalda Polívky a je zapsán na seznamu nemovitých kulturních památek  „Stavba probíhá pod dozorem Státní památkové péče a zatím je bez problémů," dodal Josef Dvořák.