Na konci května zmizí poslední bezplatné parkoviště v centru Hradce Králové. Po dlouhých měsících jednání a shánění potřebných razítek osadí firma ISP parkovacím automatem plochu před zimním stadionem. „Na konci března jsme požádali Dopravní odbor hradeckého magistrátu o změnu značení. Už máme razítko a za několik týdnů plochu u zimního stadionu zpoplatníme,“ uvedl manager společnosti ISP Jiří Holubec.

Podle něj se tak stane koncem května. „Od rozhodnutí dopravního odboru máme na nové opatření šedesát dní. Takže počítáme s tím, že parkovací automat u zimního stadionu osadíme v druhé polovině května,“ dodal Jiří Holubec s tím, že parkoviště bude dál veřejně přístupné a nebude omezeno žádnou závorou.

Hojně motoristy využívanou plochu v roce 2016 koupila od státu hradecká radnice za devět milionů korun. Poté na ni z části upravila povrch a podle platné koncesní smlouvy musela o další budoucnosti parkoviště začít vyjednávat právě s ISP.

Kromě přidání parkomatů čeká pro řidiče u zimního stadionu i několikatýdenní uzavření parkoviště. Město chce totiž plochu rekonstruovat.

„Chystané úpravy se týkají plochy mezi Jiráskovými sady, Křižíkovou ulicí, třídou ČSA, Komenského ulicí, lávkou přes Orlici a zimním stadionem.

Prostor je v současné době velmi nesourodý a jednotlivé funkční plochy jsou nedostatečně řešené a propojené,“ uvedl mluvčí magistrátu Petr Vinklář.

Návrh spočívá v rekonstrukci stávajících tras a vytvoření tras nových pro snadnější pohyb pěších a cyklistů územím, dojde k obnově částí páteřních cyklostezek a jejich propojení. Na stavbu je již požádáno o stavební povolení. Studie, kterou má Deník k dispozici, navíc počítá i s případnou stavbou cyklověže, která by nahradila nebo doplnila kapacitu plochy s místy pro kola. „Cyklověž by zde mohla skutečně v budoucnu vyrůst, ale zatím se o ní nijak konkrétně neuvažuje, prostor ale pro ni bude dispozičně připravený,“ uvedl tiskový mluvčí radnice Petr Vinklář.