Okolí kempu si vzalo do parády sdružení AR20, které vytyčilo několik tras, jež si mohli lidé projít. „Chceme ukázat, že orientační běh je skutečně pro každého a je vhodnou aktivitou pro trávení volného času,“ vysvětlil za sdružení Robert Müller.

Kromě běžného orientačního běhu s mapou a několika stanovišti si mohli příchozí také vyzkoušet geocaching. „Je to navigační hra. Cílem je najít co nejvíc indicií a takzvaných keší, kdy v cíli je přichystána odměna. Pro děti ji máme nazvanou jako Hledání pokladů,“ vysvětlil Müller.

Kdo nechtěl jít pěšky, mohl si trasy podle mapy projet také na kole. „Já jsem si byl zkusit hledání pokladů a bylo to docela těžký. V jednom okamžiku jsem nevěděl, kam mám jít. Ale moc mě to bavilo a možná bych se tomu začal věnovat častěji,“ uvedl jedenáctiletý Michal.

Současně se také na „Stříbrňáku“ konal 19. ročník závodu v orientačním běhu–Cena východních Čech. Do soutěže, která byla rozdělena do 37 věkových kategorií, se přihlásilo 750 účastníků.

„Původně jsme měli závody pořádat na Seči. Červnová vichřice však poničila tamní lesy, a my jsme byli donuceni hledat náhradní místo. Hradecký klub orientačních běžců nám vyšel vstříc, a soutěž se tak konala v okolí Stříbrného rybníka,“ vysvětlil Petr Klimpl z pořádajícího sdružení Lokomotiva Pardubice.
Trasy byly rozděleny podle obtížnosti: od nejkratší dvoukilometrové až po třináctikilometrový úsek. „Nikdo z běžců není profesionál. Na trať se vydali také rodiče s malými dětmi nebo i sedmdesátníci,“ dodal Klimpl.