Parkoviště před zimním stadionem – jediné místo, kde se dalo v centru Hradce zaparkovat zadarmo. To už je minulostí. Společnost ABD Invest, která je v současné době ve sporu s městem ohledně pronájmu zimního stadionu, začala vybírat parkovné.

Pozemky, na kterých je parkoviště, mají dohromady tři vlastníky, ABD je od nich má pronajaté.

„Moc se nám tahle situace nelíbí, se společností máme sice nájemní smlouvu, ale tam není ani slovo o tom, že by mohla dál místo pronajímat. Myslíme si, že by měli mít náš souhlas, jinak se jedná o bezdůvodné obohacování. Určitě budeme s ABD jednat," prohlásila Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu, jednoho z vlastníků pozemků.

Podobné pocity má i Pavel Bradík, který zastupuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, další z majitelů pozemků před zimním stadionem. „Určitě nám to vadí, i když tam máme malý pozemek asi o velikosti šedesáti metrů čtverečných. Nájemní smlouvu s firmou máme, i je řádně plněna, ale o pronajímání dalším osobám tam není ani zmínka. Se zástupci firmy se určitě co nejdříve spojíme," řekl.

Policie zpoplatnění parkovací plochy řešit nebude. „Naše hlídka si od člověka, který tam vybírá peníze, nechala předložit nájemní smlouvu, ta je v pořádku, tak jsme záležitost posunuli na občanskoprávní rovinu," zdůvodnila Ivana Ježková, mluvčí královéhradecké policie.

Firma ABD Invest se k záležitosti nevyjádřila.

Dokud se situace nevyřeší, budou muset řidiči za zaparkování auta u stadionu platit 10 korun za půl hodiny, za hodinu potom 15 korun. Když se vrátíte do deseti minut, budete mít parkování zdarma.

Situace je zřejmě další kapitolou v dějství sporu města s ABD Invest. Magistrát nájemní smlouvu, kterou uzavřelo minulé vedení radnice, prohlásil za neplatnou.

Vystřídá ABD ISP? Už vybírá parkovné

Poznámka Jitky Hodasové:
Tak už ani u zimáku nezaparkujeme zadarmo. Jakoby ABD Invest chtěl Hradečáky vytočit do nepříčetna. Ještě si nezvykli cpát drobné do parkomatů ISP (bývalý Atol) a už je dráždí někdo další. Dvě společnosti, dvě špatné smlouvy. Na tu s Atolem už se tak nějak zapomíná, s ABD to bude asi horší. Už se těším na předvolební sliby komunálních politiků. Před dvěma lety byl evergreenem voleb právě Atol (nakonec se stejně nic moc nezměnilo), a já si troufám předpovídat téma těch dalších. Pochybuji totiž, že se Hradec dokáže  do té doby ABD zbavit a když, tak to bude zřejmě rozchod bolestný, tedy po finanční stránce. To si politici určitě nenechají ujít.