Městský dopravce zpoždění přiznává. „Příčiny jsou zřejmé. Rozhodně to není vinou špatné práce našich řidičů, kteří vzniklé kolony vozidel nemají možnost předjet. Za vším stojí nebývalá stavební činnost na rekonstrukcích vozovek ve městě,“ prohlásil vedoucí střediska MHD Leo Sedláček.

Poukázal přitom na zácpy na třídě Karla IV., v části Střelecké ulice, v různých úsecích II. silničního okruhu a nutné objížďky. Dopraváci však tyto stesky neberou jako kritiku rozsáhlé stavební činnosti. „Opravy a rekonstrukce jsou potřeba. Je navíc dobře, že probíhají o prázdninách, kdy je ve městě méně lidí. Práce jsou, bohužel, soustředěny do poměrně krátkého časového úseku a důsledkem je dopravní kolaps, o němž je řeč. Rozumíme tedy stížnostem cestujících, ale doufám, že potíže překonáme. Odměnou bude spousta opravených vozovek,“ prohlásil Leo Sedláček.

Podle dřívějšího vyjádření dopravně–technického náměstka Vladimíra Pejřila je nejhorší situace na třídě Karla IV., kde vozidla stojí v kolonách dlouhé minuty. Zpoždění spojů činí většinou do deseti minut.