Na nábřeží se zvýšila cena za parkovné

(6. září) - Sjednocením tarifů v Hradci se od září na některých místech ceny parkovného zvýšily. Jde především o dlouhodobé stání. Přestože magistrát spolu se společností ISP, která v krajském městě provozuje parkovací systém, avizovaly zvýhodněné ceny za parkování, na některém místě musí řidiči paradoxně do parkomatů naházet více drobných: jedná se o náměstí 5. května a Průmyslovou ulici. „Chceme dlouhodobě parkující auta v této oblasti dostat do blízkého domu Katschnerka, kde například devět hodin stání ve všední den vyjde řidiče na dvacet korun,“ vysvětlila Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.

Bývalý náměstek Kučera se vrací zpět do Centrálu

(15. září) - Špatně vedené účetnictví a kumulace dluhů to jsou důvody, proč v současné době v kině Centrál jsou auditoři. Nynější náměstek primátora Leoš Kučera, který léta kino vedl, právě z těchto důvodů zřejmě svůj post na radnici opustí. O situaci Deník informoval v minulých dnech. „Pro nápravu celé věci by bylo nejlepší, kdyby se Leoš Kučera vrátil do kina udělat pořádek a to nikoliv z pozice náměstka,“ uvedl primátor Zdeněk Fink s tím, že jak se bude celá situace vyvíjet dál, ukážou až následující jednání. „Počítám s tím. Chceme, aby se situace kolem kina uklidnila. Přiznávám, že v účetnictví jsoou jistá závažná pochybení, která hodlám dát do pořádku.“

Na 17. ročníku jazzového festivalu vystoupil Jack Bruce

(13. října) - Rok se s rokem sešel a fanoušci i znalci jazzu si přišli na své. V Hradci se konal sedmnáctý ročník festivalu s názvem Jazz Goes to Town. Hudba zachvátila město ve dnech od desátého do patnáctého října. Muzikanti hráli v Divadle Drak a klubu Kozinka. Největší hvězdou festivalu Jazz Goes to Town nebyl nikdo jiný než legenda hudební, potažmo jazzové scény Jack Bruce. V šedesátých letech byl hlavním zpěvákem a skladatelem světové skupiny Cream. „Trvalo nám mnoho let, než jsme sem Jacka Bruce dostali. Dlouhá léta na emaily nikdo nereagoval, až se to díky naší vytrvalosti prolomilo,“ upřesnil hlavní organizátor a zakladatel festivalu Jazz Goes to to Town Martin Brunner.

Došlo k odvolání ředitele: Letecké služby mají nové vedení

(27. října) - Novým ředitelem Leteckých služeb Hradec Králové se stal Vladimír Griga. Z přihlášených kandidátů do výběrového řízení ho vybralo představenstvo společnosti. Vladimír Griga je plukovník ve výslužbě a poslední dobou působí jako ředitel letových ukázek přehlídky CIAF. Bývalý ředitel služeb Roman Zindulka přišel o své místo na základě výsledků auditu, který si nechalo zpracovat město. Podle auditorů společnost například prováděla většinu nákupu bez poptávkového řízení. Firma také údajně nesprávně vedla knihy jízd a významné nesrovnalosti byly při tankování pohonných hmot. Auditoři zpochybnili i věrohodnost účetnictví firmy.

Zamýšlený projekt na vybudování Auparku rozvířil emoce

(8 .listopadu) - Plánovaná stavba obchodního domu Aupark Koruna rozdmýchala spoustu vášní. Zástupci komisí místních samospráv (KMS) se sešli s městskými úředníky, aby jim přednesli své podněty k výstavbě nového obchodního domu, který by měl stát na bezplatném parkovišti U Koruny. Zástupci KMS tvrdí, že město nepotřebuje další rozsáhlé obchodní centrum, a obávají se i dopravního přetížení ulic Gočárova, Pražská a Střelecká . „Co se týče dopravy, nechalo si město vypracovat několik odborných posudků a v žádném z nich se podobné zjištění neprokázalo. Hluk a exhaláty by měly být řešeny v rámci územního řízení,“uvedl hradecký náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Varhany pro filharmonii v krajské metropoli dlouho nezazní

(16. listopadu) - Další dějství se odehrálo v kauze varhan pro hradeckou filharmonii. Před krajským soudem se zpovídal Vladimír Grygar z Prostějova. Obžaloba mu kladla za vinu, že zpronevěřil téměř celou částku z šesti milionů korun, které dostal od hradeckého magistrátu na stavbu nových varhan pro zdejší filharmonii. Proces bohužel nic nezmění na trápení, které kýženou stavbu varhan pro hradeckou filharmonii už šest let provází. „Pro nás už je záležitost s panem Grygarem historií, stále se snažíme získat finance na stavbu varhan a věříme, že se nám to podaří,” uvedl Luboš Janhuba z nadačního fondu Varhany pro Filharmonii Hradec Králové.

Benešova třída se konečně začne upravovat a měnit

(13. prosince) - Nové podoby by se už v polovině příštího roku mohla dočkat část Benešovy třídy. „V příštím roce nás čeká rekonstrukce dvou etap. V první části se jedná o úpravy stávajících pěších komunikací. za účelem vytvoření pojízdné komunikace pro možnost zásahu jednotek Hasičského záchranného sboru. Součástí je taktéž řešení dopravních sítí. Tato část bude stát zhruba deset milionů korun,” uvedl Jindřich Vedlich, náměstek hradeckého primátora. Další etapou bude revitalizace stávajícího parku v okolí domu Harmonie. Město přijde na jedenáct milionu korun. „Cílem je doplnit pěší a technickou infrastrukturu včetně přechodu pro chodce, ” vysvětlil Jindřich Vedlich.

Stavba pouchovské cyklostezky byla zamítnuta

(14. prosince) - Ostré diskuse a hádky ohledně cyklostezky v Pouchovské ulici alespoň na čas ukončilo na svém zasedání Zastupitelstvo města Hradce Králové. K překvapení všech se totiž po dvou hodinách debat nezvolila ani jedna ze tří variant, ze kterých zástupci města vybírali. V ulici se totiž bude stavět kanalizace a při té příležitosti se měla zřídit i cyklostezka. „K cyklostezce se vrátíme až po vybudování ulice Nová Kladská, která by měla zbavit Pouchovskou ulici kamionové dopravy směřující do skladištní oblasti,” řekl Jindřich Vedlich, náměstek hradeckého primátora.