"Dospělí mé písničky znají taky. Ale je v tom recese a zpívají s větším nasazením, takže je to větší legrace," řekl ČTK Uhlíř ve čtvrtek po svém vystoupení. Posluchači ho po něm dlouho nechtěli pustit z pódia a skandováním "Jarda Uhlíř" se dožadovali přídavků. "Největší mazec na celým festivalu," zhodnotil Uhlířovo vystoupení jeden z fanoušků v davu.

Uhlíře, který koncem roku oslaví 62. narozeniny, na pódia rockových festivalů přivedla před třemi lety kapela Tři sestry pozváním na svou přehlídku Keltská noc. "Původně jsem si myslel, že mě tam to publikum zmlátí, na rockovém festivalu, ale opak se stal pravdou," konstatoval Uhlíř. "Dokonce když jsem se vrátil, tak mi kolega Zdeněk Svěrák řekl: 'Člověče, tys dostal koňskou dávku elánu'," zavzpomínal.

Se Třemi sestrami si Uhlíř nakonec zahrál a zazpíval také nyní. Jejich set následoval ihned po Uhlířově a vyvrcholil společným provedením Uhlířových hitů Není nutno, Dělání a Holubí dům i písniček z vlastního repertoáru kapely. "Mně se (Tři sestry) líbí v zásadě proto, že nedělají z muziky vědu. Mají rádi legraci, já bych řekl klidně srandu, a to je mi na nich strašně sympatický," uvedl skladatel na adresu spřízněných rockerů.

Zájem návštěvníků Rock for People o jeho písničky Uhlíře trochu zaskočil. Zprvu se totiž necítil zcela jistě; místo slíbeného piána dostal k dispozici jen elektrické klávesy a proto se bál možných přehmatů. "Ale tím, že lidi zpívali, tak to zakryli," pochválil Uhlíř publikum.

Uhlíře letos ještě čeká pár společných koncertů se Třemi sestrami, chystá se s nimi nahrávat i jednu píseň na jejich nové album. Zejména však připravuje s textařem Svěrákem stejně jako každý rok nový pořad dětských písní z cyklu Hodina zpěvu. Nejprve je o Vánocích uslyší televizní diváci, poté vyjdou na nové desce.

Jiří Janda