Měsíc je 3. října ve 12 hodin a šest minut v poslední čtvrti. V tomto týdnu prochází souhvězdími Býka, Blíženců, Raka a Lva. Dne 3. října ráno se promítá nedaleko planety Mars, 5. října ráno poblíž hvězdokupy M 44 Jesličky v souhvězdí Raka. Dne 7. října za svítání vytváří Měsíc na obloze zajímavé seskupení s Venuší, Saturnem a hvězdou Regulus.
 
Merkur je nepozorovatelný. Velmi jasná Venuše vychází po třetí hodině ráno. Je - po Měsíci – nejjasnějším objektem ranní oblohy, září vysoko nad východem. Nedaleko Venuše se promítá také planeta Saturn. Na večerní obloze září nízko nad jihozápadem Jupiter, načervenalý Mars v Blížencích vychází dvě hodiny před půlnocí.
 
7. října ráno nastane zákryt hvězdy Regulus Měsícem. Úkaz je viditelný za denního světla, k jeho sledování je nutné použít dalekohled. Večerní zákryt Saturnu Měsícem týž den není z našeho území pozorovatelný.
 
Koncem týdne jsou dobře viditelné přelety Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Informace a časové údaje lze získat např. dotazem na elektronické adrese preletyiss@seznam.cz
Jiří Kordulák, Hvězdárna v Úpici