Původně mělo být do konce volebního období Velké náměstí opraveno, nyní bude radnice šťastná, když do té doby vůbec rekonstrukci zahájí.

Brzdí ji totiž majitelé nemovitostí, kteří k ní nedali souhlas. Místo, aby jich ubývalo, je tomu naopak. Problémy jsou převážně s obyvateli Rokitanského ulice.

„V současné době nám chybí třicet devět podpisů. To číslo se zvýšilo, protože byty změnily majitele nebo připadly dědicům. Scházíme se s nimi a postupně se snažíme souhlasy získat," říká Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

Velké náměstí se mělo začít opravovat už v roce 2011. „Pokud se s majiteli bytů nepůjde dohodnout, ve hře je varianta, že ulici Rokitanského z rekonstrukce vynecháme. Mělo by se o tom rozhodnout do tří měsíců," je razantnější primátor Zdeněk Fink.

Opravy měly původně pomoci financovat evropské peníze, kvůli průtahům však  raději město rekonstrukci centra z plánu stáhlo. „Báli jsme se, že se to nestihne. V rozpočtu však s rekonstrukcí Velkého náměstí počítáme. Pokud se povede získat dotaci, tím líp," dodal primátor.

Radnice se o to pokusí v programovém období Evropské unie na roky 2014 až 2020.

Náměstí opraví podle architekta Krejčíka
Město by mělo náměstí opravit podle návrhu ARN studia architekta Jiřího Krejčíka. Přestavba historického centra za 160 milionů korun měla začít v roce 2011, ale dosud se tak nestalo. Krejčíkův návrh počítá s pomyslným rozdělením náměstí na klidovou pěší zónu s oživenou alejí a lavičkami u církevních objektů a živou část s obchody a restauracemi na straně druhé. Náměstí bude dál protínat jednosměrná silnice, z plochy ale zmizí většina aut. Před historickou radnici by se měla vrátit fontána. V současné době je dlažba na náměstí již ve velmi špatném stavu.