Na náměstí Svobody už se připravuje plocha pro budoucí pomník někdejšího starosty města Františka Ulricha. Budují se betonové základy.

„Slavnostní odhalení by se mělo uskutečnit kolem osmého listopadu,“ potvrdila Markéta Baldrychová, tisková mluvčí magistrátu. O zřízení pomníku usilovala radnice již několik let. Diskuze se vedly i ohledně jeho umístění. Původně měl stát před budovou univerzity na náměstí Svobody, nakonec bude otevírat pěší zónu směrem k Masarykově náměstí. Je to především kvůli slunečním hodinám, které budou součástí pomníku. Před univerzitou nesvítí slunce po celý den.

Socha je dílem sochaře Stanislava Hanzíka. Ten je například autorem lvů před budovou Karolina, busty Bedřicha Smetany v Klicperově divadle, pomníku Jaroslava Seiferta v Kralupech a Ivana Hlinky v Litvínově.

Památník se bude skládat z kruhu ze žulových desek o průměru čtyři metry, na kterém bude socha sedícího starosty a také regulační plán architekta Josefa Gočára, který bude zároveň sloužit jako sluneční hodiny. Radnice na pořízení pomníku vyčlenila 3,5 milionu korun. Na pomník před lety proběhla sbírka
mezi obyvateli a podnikateli, vynesla tehdy 580 tisíc korun.

František Ulrich stál v čele radnice v letech 1895 až 1929. Pozval do města významné architekty Jana Kotěru a Josefa Gočára.