„Jednodenní kulturní a preventivní akce se zaměřuje na problematiku nelegálního sprejování, informování o zákonech a v neposlední řadě i o legálních plochách pro graffiti v Hradci," přiblížil Stanislav Rojík ze společnosti Prostor Pro. Graffiti Street Jam se koná už v úterý od 14 do 19 hodin. Součástí akce bude také pestrý doprovodný program, vstup je volný.

Dobrá zpráva…pro fotografy

Hradec Králové - Soutěž s názvem Hudba v přírodě pro nadšené amatérské fotografy vyhlašuje Městská knihovna Hradce Králové. Jde o úplně první ročník a tématem je hudba, melodie, hudební motivy a jejich odrazy v přírodě. Soutěž probíhá od 1. července do 20. září, vyhodnocení a předání cen potom proběhne 5. října v rámci Týdne knihoven. Podmínkami klání ovšem je, že soutěžící musí být starší 15 let a bydlet ve východních Čechách. Kam své úlovky posílat, zjistíte na www.knihovnahk.cz.

Z regionu: Teplotní rekordy padly v Harrachově i Jičíně

Hradec Králové - Sobotní parno přineslo rekordní teploty. Po celém Česku, ale také ve východočeském regionu. Nejvyšší teplota pro tento den, tedy 6. června, byla překonána například v Harrachově, Jičíně, ale také na Labské boudě. Vysoké teploty pak panovaly také v neděli.