„Ultralehký letoun Sparker se stal hvězdou a nejvýraznějším lákadlem letošního Strojírenského veletrhu v Brně. Jeho modrobílý design okouzlil návštěvníky svou velikostí a vysokým standardem komfortu. Inženýři z TL-ULTRALIGHT ve spolupráci s odborníky z VUT v Brně věnovali maximální úsilí, aby vytvořili tuto technickou dokonalost,“ uvedl v tiskové zprávě marketingový manažer firmy Alex Tlustý.

Jak zdůraznil, ocenění na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, je pro firmu dalším milníkem na poli leteckého průmyslu. Sparker prý sbírá úspěch po celém světě.

 Firma TL-ULTRALIGHT vyvíjí turbovrtulový letoun Stream Turbo
Vrtule s turbomotorem. Firma vyvíjí nový letoun, zájem mají i v zahraničí

Výrobce je na něj pyšný. Podle něho je jedinečný svou velikostí, pohodlím pro cestující na dlouhé vzdálenosti a vyspělými technickými parametry.

„Ve společnosti TL-Ultralight si velmi vážíme Zlaté medaile udělené na Mezinárodním strojírenském veletrhu. Realizace projektů v tak náročném odvětví, jakým letecká technika nesporně je, vždy vyžadovala kombinaci znalostí, schopností, know-how a touhy aplikovat nové technologie a materiály. Přitom však musíme zajistit nejvyšší možnou úroveň bezpečnosti. Toto ocenění bereme jako uznání kvalitní práce našich zaměstnanců a spolupracovníků v rámci tohoto časově náročného projektu,“ doplnil v tiskové zprávě majitel firmy Jiří Tlustý.