Už ve čtvrtek se mohou zájemci podívat do prostor Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity Obrany v Hradci Králové. Od třinácti hodin zde začne úvodní přednáška o možnosti studia. Chybět nebude ani prohlídka prostor školy či beseda s představiteli fakulty a zástupci současných studentů. Škola sídlí v Třebešské ulici za fakultní nemocnicí.

Středoškoláci, kteří se rozhodnou pro vojenské studium na Univerzitě obrany, si mohou hned přímo na místě podat přihlášku ke studiu a s příslušníky rekrutačních středisek zahájit úkony nutné k povolání do služebního poměru vojáka z povolání.

Univerzita obrany nabízí středoškolákům možnost jak vojenského, tak i civilního studia. V rámci vojenského studia jsou od loňského roku prioritní pětileté a šestileté magisterské studijní programy zaměřené na přípravu důstojníků Armády ČR – velitelů, technických odborníků, lékařů a zdravotnických specialistů.

„Vojenské studium na Univerzitě obrany přináší mladým lidem řadu výhod. Vedle získání kvalitního vysokoškolského vzdělání mohou studovat obory, které se nedají absolvovat na civilních vysokých školách. Studenti mají přístup ke špičkovým technologiím, zdokonalí se v angličtině, zlepší si fyzickou zdatnost, již během studia pobírají pravidelný měsíční plat, je jim poskytováno bezplatné ubytování, stipendia a mají jistotu budoucího zaměstnání v kariéře důstojníka Armády ČR," láká tiskový mluvčí univerzity Vladimír Šidla.