Reportáže z Trutnova, Janských Lázní, Černého Dolu, Svobody, Peci pod Sněžkou a z dalších (celkem osmi) samospráv, které svazek organizuje, jsou k vidění na internetových stránkách televize, případně také na kabelovém vysílání jednotlivých obcí. „Rádi bychom reportáže využili k propagaci východních Krkonoš a pomohli tak i rozvoji cestovního ruchu v regionu,“ uvedla tajemnice SOVK Ivana Drejslarová. A jak kooperace mezi oběma stranami v praxi vypadá? „Obce si samy dávají požadavky. To co potřebují zviditelnit, tak my natáčíme,“ vysvětlil Jiří Středa.

Kromě svazku stanice spolupracuje také s dalšími obcemi, jako jsou Malé Svatoňovice, Úpice nebo Batňovicemi. „Ta nabídka byla velmi lákavá, ale nikdy bychom nepřistoupili na výrobu reportáží s někým, koho neznáme. Určitě jsem rád, že se to narodilo, protože doba si to žádá,“ pochvaluje si dosavadní součinnost s týmem Jiřího Středy havlovický starosta Pavel Dvořáček.

Od podzimu televize navíc plánuje zahájit internetové přímé přenosy ze zápasů trutnovských basketbalistek. V plánu jsou rovněž živé přenosy z jednání úpického zastupitelstva. Už od jara Středa a spol. zajišťují výrobů pořadů pro úpické kabelové televizní vysílání. (top)