Úředníci zohlednili především to, že CTP nezískala souhlas hradeckých zastupitelů k využívání příjezdové cesty. Rozhodnutí ovšem není pravomocné a účastníci řízení se proti němu mohou do dvou týdnů odvolat. Firma CTP však nedávno přišla s novou alternativou, která by jí umožnila získat příjezdovou cestu jinak.

CTP dodatečné povolení nedostalo. Další osud hal je však stále nejistý

Haly firmy CTP uslyšely další ne. Stavební odbor v úterý zamítl žádost developerů o dodatečné stavební povolení. Očekávané rozhodnutí na sebe nechalo delší dobu čekat a odkazovalo především k tomu, že developerská společnost neměla zajištěnou příjezdovou cestu ke svým skladovým halám.

Rozhodující byl rezolutní postoj hradeckých zastupitelů, kteří odmítli souhlas s užíváním cesty udělit, a tím i dostavbu „černých" hal posvětit. „Hlavním důvodem je nesplnění ustanovení § 111 odst. 1 písm. c) stavebního zákona, konkrétně, že není zajištěn příjezd ke stavbě k řádnému užívání stavby," uvedla mluvčí radnice Magdaléna Vlčková. K nařízení o odstranění rozestavěných hal však v nejbližší době nedojde.

Účastníci řízení se mohou proti úternímu verdiktu stavebního odboru do dvou týdnů odvolat. A je vysoce pravděpodobné, že se tak ze strany CTP stane, protože v minulém týdnu prostřednictvím svého právníka přišla firma s variantou, že by potřebnou příjezdovou cestu měla mít přislíbenou od soukromníka.