Hradeckému deníku to potvrdil Jiří Sezemský z ministerstva práce a sociálních věcí. „Vláda odsouhlasila převod budov. Stěhování úřadu práce do objektu ve Wonkovy ulice může začít. Pokud vím, tak je vše připravené,“ uvedl zástupce ministerstva.

Jeho slova potvrdil ředitel Úřadu práce v Hradci Králové Martin Horák. „Předpokládáme, že do objektu ve Wonkově ulici bychom se stěhovali 15. a 16. května,“ sdělil nám. Dodal, že přesun by v uvedených dvou dnech znamenal uzavření obou pracovišť úřadu práce, hlavní budovy Na Okrouhlíku i státní sociální podpory na Ulrichově náměstí.

Co bude v současném sídle úřadu práce Na Okrouhlíku kraj zatím neví. „Jednání nemohla být dotažena do konkrétní podoby, protože kraj budovy dosud nevlastnil. Interiéry by mohly sloužit jako sídla firem či pobočky některých institucí. Kraj by chtěl získávat z pronájmů tržní nájemné. Zájem o pronájmy jsme zaznamenali značný z řad podnikatelských subjektů či například od organizací sociálních služeb,“ prohlásil mluvčí kraje Imrich Dioszegi. „Hluchák“ na Pospíšilově třídě by se měl podle dřívějších informací přestavět na léčebnu dlouhodobě nemocných. (čer)