„Veškerá agenda úřadu práce bude na jednom místě a pod jednou střechou,“ sdělil nám ředitel Úřadu práce v Hradci Králové Martin Horák. Vysvětlil, že evidenci uchazečů o práci a s tím související služby dosud zajišťoval personál v budově v ulici Na Okrouhlíku, pracoviště státní sociální podpory fungovalo na Ulrichově náměstí. Tomu bude od pondělí konec. Všech více než sto pracovníků úřadu práce, technika i dokumenty se ve čtvrtek začaly stěhovat do budovy ve Wonkově ulici. Kvůli tomu budou všechna pracoviště úřadu práce v krajském městě uzavřena i v pátek. Poboček v menších městech se stěhování nedotkne a fungují normálně.

Budova ve Wonkově ulici, kterou jako předlistopadové sídlo komunistů pamětníci nazývají Kremlem, přinese klientům úřadu práce i další zlepšení. Objekt je lépe dopravně dostupný a v jeho sousedství stojí velké parkoviště. Hůře pohyblivým jedincům ulehčí vyřizování formalit výtahy v celé budově. Ty budou znament velké zlepšení zejména pro tělesně hendikepované klienty pracoviště státní sociální podpory. V dosavadním působišti na Ulrichově náměstí totiž měli k dispozici jen páternoster, což pro takové jedince není ideální dopravní prostředek.

U hlavního vchodu objektu ve Wonkově ulici je pro vozíčkáře zřízen schodolez, který bude časem doplněn také nájezdovou rampou. „Je v plánu. Odhaduji, že ji uděláme za dva tři roky,“ odhaduje ředitel Horák. Úřad práce tady do budoucna počítá i se zavedením vyvolávacího systému.

Úřad práce se postěhuje do budovy ve Wonkově ulici, kterou uvolnil krajský úřad