Kontaktních míst státní sociální podpory v okrese ubude. Úřad práce zruší dvě, v Nechanicích a v Holohlavech u Smiřic. Ale ani to nemusí být konečný stav.
„Tato kontaktní místa budou zrušena k 1. září, ovšem kvůli stěhování je uzavřeme už dříve. Předpokládám, že v polovině srpna,“ prohlásil ředitel Úřadu práce v Hradci Králové Martin Horák. Lidé v Nechanicích o spojení s úřadem nepřijdou úplně, zůstane tam sběrné místo. Žadatelé, jejichž přítomnost na úřadě nebude nutná, vhodí vyplněnou žádost do schránky, odkud se dostane k úředníkům.

O osudu kontaktních míst rozhodla studie, která posuzovala zájem klientů o jejich služby. Právě Nechanice a Holohlavy dopadly nejhůře. V hradeckém okrese po 1. září zůstanou kontaktní místa jen v Hradci Králové, Novém Bydžově, Chlumci nad Cidlinou a Třebechovicích. Martin Horák nevyloučil, že v další fázi, nejdříve v příštím roce, by konec mohl postihnout také pracoviště pod Orebem.

Představitelům dotčených měst a obcí se uzavření dvou kontaktních míst moc nelíbí. „Některých skupin lidí se to určitě dotkne. Se starostou Holohlav jsme se k tomu vyjádřili negativně, ale na rozhodnutí úřadu práce to nemělo vliv,“ řekl starosta Smiřic Luboš Tuzar.