Až na Hradec Králové nebudou radnice ve městech okresu fungovat. „Na Silvestra máme zavřeno,“ slyšeli jsme unisono na městských úřadech v Novém Bydžově, Chlumci nad Cidlinou, Nechanicích, ve Smiřicích i v Třebechovicích pod Orebem.
 
Pouze v krajském městě by si lidé svoje požadavky mohli vyřídit i v posledním dnu roku. Magistrát bude pracovat, i když s určitými omezeními. Někteří zaměstnanci si totiž vybírají dovolenou. Úředníci však v pondělí budou pracovat jen do 12 hodin. „Na často navštěvovaných pracovištích, třeba na odboru dopravy u řidičáků nebo na správním odboru, který vyřizuje občanské průkazy, je odbavení zájemců zajištěno. U speciálních požadavků, bude lepší si nejdříve zavolat, zda tu dotyčný úředník je,“ sdělil mluvčí hradeckého magistrátu Václav Svoboda.
 
Také Úřad práce v Hradci Králové bude na Silvestra fungovat, a dokonce normálně bez omezení úřední doby. Lidé si tady své záležitosti budou moci vyřídit až do 17 hodin, a to jak na pracovišti v ulici Na Okrouhlíku, tak i na kontaktním místě státní sociální podpory na Ulrichově náměstí.