Urbánek byl reprezentantem do 21 let a byl u největšího novodobého úspěchu hradecké kopané - patřil ke strůjcům vítězného tažení domácí pohárovou soutěží v roce 1995, které skončilo výhrou ve finále nad Viktorií Žižkov. Byl pak i u zdařilé cesty Hradce v Poháru vítězů poháru. Hradečtí tehdy vyřadili Vadúz, FC Kodaň a vypadli až na penalty s Dynamem Moskva.

"Na Karla vzpomínám především jako na člověka s obrovským srdcem, protože jsem se na něj vždy mohl spolehnout," řekl Petr Palka, který přivedl Hradec k pohárovému úspěchu jako trenér. "Byl to největší bojovník mužstva a v každém utkání stoprocentně spolehlivý, připravený a samozřejmě to byl vynikající hráč. Hrál výborně hlavou a oběma nohama," pokračoval Palka.

Spoluhráči a kamarádi na Urbánka zavzpomínali jako na člověka, který nezkazil žádnou legraci. "Pamatuji se, že měl starou lancii a vždycky před tréninkem jezdil na škvárovém hřišti a dělal smyky," uvedl Vratislav Lokvenc, bývalý reprezentant, který v současnosti střílí góly v Salcburku a dnes se zaskvěl hattrickem stejně jako jeho spoluhráč z Rakouska Karel Piták. "Byl pohodář. Jak v kabině, tak na hřišti. Dokázal na place jezdit za druhého a byl na něj absolutní spoleh," doplnil David Zoubek z Bohemians Praha.

O poločase se dnes dražily dresy, které přivezli fotbalisté a věnovali přátelé hradeckého fotbalu. Vstupné bylo dobrovolné a vybralo se 24.000 korun. Dražba vynesla 16.000 a vybrané prostředky dostane Urbánkova rodina.

pri tja gi