„Pro finalistky připravujeme čtyři víkendová a jedno týdenní soustředění," uvedla Markéta Zámyslická, která má na starost produkci a PR. V areálu hotelu Monínec se bude Kateřina Konečná a další dívky připravovat na finálový večer – trénovat správnou chůzi, vystupování před publikem nebo rétoriku.

Dvanáctku finalistek čekají i nezbytnosti soutěží krásy jako je natáčení medailonků, a pózování pro oficiální fotografie soutěže.

Cesta do finále, které bude stejně jako v loňském prvním ročníku hostit divadlo Hybernia, však nebyla snadná. Přihlásilo se téměř 150 zájemkyň.

„Do semifinále se ze základního kola probojovala i neslyšící účastnice, která přišla s tlumočnicí," uvedla jedna z organizátorek Theresa Canti.

V semifinále musely ženy a dívky předvést volnou disciplínu, kterou by se chtěly prezentovat ve finále. Jedna ze soutěžících například zapěla v kroji, jiná předvedla dokonce baletní vystoupení. Kromě toho vyzkoušela osmičlenná porota také schopnost pohotové reakce účastnic. Dívky musely prezentovat náhodně vybraný předmět tak, aby si ho někdo z porotců chtěl koupit. Zpěvačka a herečka Linda Finková tak například získala růžová sluchátka.

„Vždycky jsem měl hrůzu z konkurzů a obdivuji lidi, že do toho jdou a nebojí se bojovat," uvedl porotce a poslanec Marek Černoch.

Již loni plánovali pořadatelé s finalistkami nafotit kalendář a výtěžek z jeho prodeje věnovat na boj proti anorexii a bulimii, ale z plánu nakonec sešlo. Po úspěchu prvního ročníku a s tím souvisejícím zájmem sponzorů a médií organizátoři doufají, že letos jejich záměr vyjde.

David Rozsíval