Je to reakce na rozhodnutí poslance ČSSD Petra Wolfa, který opustil poslanecký klub své strany a nyní se s Paroubkovou partají hodlá rozejít definitivně. Co si o vzniklé situaci myslí sociální demokraté na Hradecku?

„Na slušné jednání v politice musí být dva. My pouze reagujeme na svévolné kroky vlády,“ okomentoval vyhlášení politické války Petr Luska, předseda Okresní organizace ČSSD Hradec Králové. Za odchodem ostravského poslance Petra Wolfa z klubu i ze strany vidí hradečtí sociální demokraté tlaky vládnoucí ODS.

„Samozřejmě na to nemám důkaz, ale myslím si, že někdo z ODS na Petra Wolfa třeba něco ví, a tak na něj zatlačili,“ domnívá se Rudolf Dus, předseda klubu ČSSD v hradeckém zastupitelstvu.

„Kdyby se mu nelíbilo vedení strany, tak z ní přeci nebude vystupovat, ale ve volbách se ho bude snažit změnit,“ argumentuje Dus.

Neustálé hledání viníků v řadách ODS však leckterým lidem připadá spíše jako sociálnědemokra­tický stihomam.

„Chápu, že to tak může působit,“ uznává Petr Luska.

„Ale vím, jaké mechanismy fungují v našem poslaneckém klubu. Každý tam může vyjádřit svůj názor, byť by se pak měl v hlasování podřídit většině. Proto za rozhodnutím Petra Wolfa vidím spíše tlaky z vnějšku,“ vysvětluje Luska. (mb)