„Během tohoto týdne dne jsme obdrželi smutnou zprávu o útoku na naše partnerské město Černihiv. Na místě se podle dostupných informací nachází řada obětí. Našemu partnerskému městu jsme připraveni pomoci, jak jen to bude možné. Pokoušíme se spojit se zástupci města, abychom zjistili, jaký druh pomoci je v místě nyní potřeba,“ uvedla v tiskové zprávě primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Policejní hlídky dostaly nové minikamery. Zákroky budou dokumentovat u pořádkových hlídek, dopraváků, ale také cizinecké policie.
VIDEO: Policie v Královéhradeckém kraji má nové kamery. Podívejte se, co umí

Primátorka doplnila, že v následujících dnech bude radnice intenzivně řešit, jak městu na Ukrajině pomoc zajistit v co nejrychlejším čase. Město například zvažuje obnovení transparentního účtu, ze kterého se v minulosti zaplatilo ponorné čerpadlo na obnovu dodávek vody i oprava místní školky. „Je to jeden z prvních nápadů, ale je třeba zvážit veškeré okolnosti. Zatím je vše otázka jednání a návrhů,“ dodává primátorka.

Po partnerském městě na Ukrajině je pojmenovaný hradecký hotel Černigov z roku 1975. Podívejte se, jak vypadal v 80. letech:

Zdroj: Rudolf Říha

O dalším postupu pomoci městu Černihiv bude město informovat na svých webových stránkách i sociálních sítích.

S využitím tiskové zprávy

Nepřehlédněte: Úly v plamenech. Včelí mor se do okolí hradeckých lesů stále vrací

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth