O tom, že ke změně provozovatele dojde v únoru, informovala společnost Městské lesy na svém webu: „Chystáme se na velkou změnu: Převzetí útulku již 1. února. Hradecké technické služby definitivně končí s provozováním městského útulku pro opuštěná zvířata v Malšovicích. Ten budeme od února spravovat my.“

O novém správci hradeckého útulku rozhodlo vedení města už v říjnu loňského roku. Městské lesy se postarají jak o opuštěné psy, tak o kočky i další zvířata. Zařízení navíc chtějí více otevřít lidem, aby se veřejnost mohla přesvědčit o jeho správném fungování.

Ilustrační foto. Jaký nový projekt se v Hradci uskuteční? O tom rozhodnou občané.
Do čeho by se mělo v Hradci Králové investovat? O tom rozhodnou obyvatelé města

„Nechceme to brát jako útulek, ale spíš jako azyl pro zvířátka. Další výraznou změnou, kterou plánujeme, je provoz za přítomnosti veřejnosti,“ sdělil Deníku v říjnu ředitel městské společnosti Milan Zerzán.

V útulku se navíc kompletně změní i personální složení. Pro Český rozhlas Hradec Králové Milan Zerzán uvedl, že nikdo z původních zaměstnanců neprojevil zájem v útulku i nadále pracovat.

Dosavadní vedení útulku čelilo kritice kvůli údajnému týrání zvířat a brutálnímu usmrcování koček. Na problémy v zařízení upozornil například spolek Kočky v Hradci, ale i zaměstnanec útulku Josef Tobolka.

„Běžně se tam stávalo, že se zbavovali koček takovým způsobem, který se neslučuje s mým chápáním péče o zvířata,“ řekl někdejší ošetřovatel,“ sdělil Deníku již dříve bývalý ošetřovatel Tobolka.

Dvakrát týdně chodí studenti hradecké lékařské fakulty ošetřovat klienty z řad lidí bez přístřeší do azylového domu na Pouchově.
Jsou to naši andělé, říkají o budoucích lékařích hradečtí bezdomovci

O blížící se změně provozovatele útulku informovaly na svém webu i Technické služby Hradec Králové, které útulek doposud spravovaly: „V této souvislosti Vás žádáme, abyste od nynějška směřovali veškeré nabídky darů přímo na Městské lesy Hradec Králové a.s., nového správce útulku. Jsme si jisti, že nový provozovatel bude nadále pečovat o pohodu a blaho našich opuštěných zvířecích přátel.“

Technické služby upozornily, že nově mají podporovatelé útulku směřovat veškeré nabídky darů přímo na společnost Městské lesy.