Nový domov čeká na více než třicet psů z městského útulku, který už dostává konečnou podobu v blízkosti Lesního hřbitova.

„Je dokončena hrubá stavba a začíná se pracovat na střeše a vnitřních rozvodech. Pokud vše půjde podle plánu, chtěli bychom stihnout kolaudaci do konce roku,“ uvedla Pavlína Hofmanová z investičního odboru města. Objekt by měl poskytnout azyl 72 psům, což je dvakrát tolik než v předchozím útulku. Dvě kóje by navíc v případě nutnosti mohly posloužit také jako útulek pro 12 koček a osm je vyhrazeno pro karanténu.

„Nejčastěji se k nám dostanou kříženci většího vzrůstu. Nejsou to dobří hlídači, protože se bojí, ale hodí se na zahradu nebo k dětem,“ uvedla vedoucí útulku Marie Skalická. Podle jejích slov nezaznamenali v poslední době zbídačeného nebo zuboženého psa. „Spíše jsou špinaví a zanedbaní hygienicky. Vždy měsíc vyčkáme, jestli se neozve majitel, proto je pouze vykoupeme,“ dodala.

K větším „úpravám“ srsti přistupují teprve po uplynutí této doby. Pokud se majitel neukáže, pes projde důkladným ostříháním, a tím se zbaví všech parazitů.


„Každý zatoulanec projde také lékařskou prohlídkou, a pokud je nemocný a mohl by nakazit ostatní psy, jde na čas do karantény,“ uzavírá.

O psím útulku v Hradci Králové se dozvíte víc, když kliknete na tento odkaz:

Psí útulek je plný až po střechu