Hradecký deník navázal spolupráci s Útulkem pro opuštěná zvířata v Hradci Králové (Hradečnice 1980), jehož provoz zajišťují Technické služby Hradec Králové.

Pokud budete mít o psy nebo kočky zájem, můžete přijet a podívat se na ně. Zvířata vlastníkům vydávají denně od 8 do 18 hodin, vstup pro zájemce o zvířata je zajišťován denně od 10 do 17 hodin kromě úterý (sanitární den).

Jak nám v útulku potvrdili, spolupráce se velmi osvědčila a chodí i první zájemci. Upozorňujeme proto, že nabídka je aktuální. Může se stát, že po čtrnácti dnech si domů vybraného psa domů již neodvedete. Proto neváhejte a útulek navštivte co nejdříve.

Kočky a psi, kteří hledají domov:


Kříženec foxteriéra: jméno: Falco, pohlaví: pes, věk: 1 rok, barva: bílohnědá, velikost v kohoutku 35 centimetrů. Falco je čilý psík menšího vzrůstu. Na nově příchozí upozorní štěkotem, hlídá. Je přátelské, neúnavné, vyrovnané povahy. Neustále vyžaduje svou pozornost. Patří k nejoblíbenějším psům mezi dobrovolnými venčiteli.

Jezevčík hladkosrstý: jméno: Ferda, pohlaví: pes, věk: 3 roky, barva: černohnědá. Pohledný Ferda je velmi vděčný a přátelský pes. V útulku je již několik měsíců. Čas napomohl zvrátit jeho počáteční nevrlost k lidem, je dobře ovladatelný na vodítku, vhodný do klidného prostředí.

Kříženec: jméno: Čertik, pohlaví: pes, věk: 1,5 roku, barva: černá, velikost v kohoutku 48 centimetrů. Čertík v současné době velmi rád chodí na procházky se zaměstnanci útulku. Vítá se a nastavuje hlavu k pohlazení, což je velmi příznivý pokrok, neboť byl mnoho měsíců velmi nedůvěřivý, vrčavý i kousavý (při očkování). Byl nalezen v lese se zamotaným řetězem, což leccos napovídá a jeho dřívější chování k lidem vysvětluje.

Bandog: jméno: Bandy, pohlaví: pes, věk: 1 rok, barva: žíhaná, velikost v kohoutku 68 cm. Bandy je molosní plemeno psa manipulující obrovskou silou a energií. Potřebuje být stále něčím zaměstnán. Je vhodný pro zkušeného, fyzicky zdatného zájemce se zájmem o aktivní sportovní vyžití. Je nadřazený vůči jiným psům, proto je vhodné držet ho samostatně a na procházkách jej mít vždy jištěného náhubkem. Jeho dominantní a nebojácná povaha, vyžaduje pevné vedení a důslednost při výcviku a výchově, není vhodný pro začátečníky. K chovu venku potřebuje zateplenou boudu s možností pobytu ve vytápěném prostoru ve velkých mrazech.

Kočka domácí: jméno: Bubáček, pohlaví: kocour, věk: 6 měsíců, barva: černá. Přátelský, hravý šestiměsíční kocour, zvyklý čistotě, odčervený.

Kočka domácí: jméno: Laura, pohlaví: kočka, věk: 5 měsíců, barva: černá. Laura je velmi hravá kontaktní kočička. Je odčervena, naučena na kočičí záchod.