Kolony popojíždějících aut a ucpané silnice. Po loňských kolapsových stavech při opravách vozovky u vily Anička nebo na okruhu u křižovatky s Brněnskou třídou se řidiči na Hradecku mohou „těšit“ na podobné dopravní komplikace i letos.

Zdržení lze očekávat už o nadcházejícím víkendu, a to v křižovatce Tesla. Před vjezdem do křižovatky od nadjezdu uzavřou velkou část šířky komunikace opravy jejího povrchu. Při jízdě z nadjezdu bude doprava před křižovatkou svedena do protisměru.

Pro každý směr jízdy tady zůstane průjezdný pouze jediný jízdní pruh. Pro představu, dnes je v tomto místě dohromady šest pruhů! Semafory zůstanou po dobu prací vypnuté, o řízení dopravy se postará policie.

Uzavírka potrvá od sobotního rána do nedělní půlnoci a policie vzhledem ke značné hustotě provozu doporučuje řidičům, aby se, pokud je to možné, nadjezdu nad Pospíšilovou třídou a křižovatce Tesla vyhnuli. „V pracovních dnech touto křižovatkou projede za čtyřiadvacet hodin v průměru až 55 tisíc vozidel. O víkendu to bude méně, tak 35 až 40 tisíc, ale i tak je to hodně,“ sdělil Lubomír Šitina z hradeckého dopravního inspektorátu policie.

Zároveň se chystá oprava povrchu silničního okruhu od křižovatky Hradubická kolem nemocnice a přes křižovatku Mileta až téměř ke kruhovému objezdu na Brněnské třídě. To souvisí s listopadovým zprovozněním dálniční křižovatky u Opatovic a očekávaným a zároveň obávaným náporem tisíců aut na tuto komunikaci. Práce, které začnou koncem září nebo počátkem října a potrvají zhruba měsíc, způsobí kromě ucpání části okruhu také uzavření výjezdu z křižovatky Mileta do Třebše. To sice potrvá jen pár dní, zřejmě o některém víkendu, ale i tak s dopravou v oblasti zamává.

Od dnešního rána do nedělního večera bude kvůli výstavbě okružní křižovatky uzavřena silnice I/11 mezi Chlumcem nad Cidlinou a Lovčicemi. Objízdná trasa povede přes Převýšov.

Kruhový objezd začne od pondělí vznikat také na okraji Blešna. Práce zde potrvají do konce října, křižovatka však zůstane průjezdná, i když s některými omezeními.

Na sobotu je plánováno uzavření železničního přejezdu na silnici I. třídy v Sadové. Objížďka ve směru od Hradce na Jičín povede přes Hněvčeves a Sovětice. Vzhledem k malé šířce vozovky zde bude rychlost jízdy snížena na 30 kilometrů v hodině.