Na potíže je třeba se připravit při samotném průjezdu Hradcem Králové. Až do prosince roku 2016 tu totiž bude probíhat kompletní přestavba křižovatky Mileta. Průjezd dopravně velmi vytíženou oblastí kolem Fakultní nemocnice bude po celou dobu řešen prostřednictvím objízdných tras, nicméně jako v případě každé větší silniční stavby platí, že pokud do města nemusíte, nejezděte do něj. Ušetříte si spoustu času stráveného v kolonách.

Projeďte si nejproblematičtější úsek od okruhu k Moravskému mostu, ovšem tím příjemnějším směrem. | Video: Deník/Stanislav Ďoubal

Po dokončení prací vzniknou tři nové odlehčovací bypassy pro přímé odbočení doprava, nové zastávky MHD, pod křižovatkou povedou podchody pro chodce a cyklisty. Podchody podle města chodcům nabídnou bezkolizní propojení mezi Moravským Předměstím a centrem Hradce a výrazně tím zvýší i propustnost křižovatky pro automobilovou dopravu.

Pražský most

Část prázdnin zůstane uzavřený také Pražský most v centru Hradce. Plánovaná údržba mostu přes Labe, která začala 8. dubna, má skončit až se závěrem července. Po dobu oprav je otevřená pouze polovina mostu, a to jen pro chodce, záchranáře a MHD. Ostatní řidiči musí objízdnou trasou přes nedaleký Tyršův most.

Práce vyjdou přibližně na šest milionů korun bez DPH. „Na mostě dělníci opraví chodníky, obnoví se antikorozní ochrana konstrukce a zábradlí celého mostu. Ve spodní části se také nainstalují sítě proti nežádoucímu hnízdění ptáků,“ uvedl už dříve náměstek primátorky Pavel Vrbický.

Věkoše

Na uzavírku řidiči v létě narazí i v hradeckých Věkoších, kde se v květnu uzavřela Spořilovská ulice. Rozsáhlá oprava za více než 8 milionů korun bude trvat až do konce září. Práce budou zahrnovat frézování povrchu vozovky, sanace a pokládka nové silnice. Dělníci opraví autobusové zálivy a přilehlé chodníky. Na místě se kompletně obnoví také vodorovné dopravní značení.

Ulice Dykova a Bratří Štefanů 

V létě by se měly začít opravovat také hradecké ulice Dykova a Bratří Štefanů. Přesný termín oprav ale zatím není jasný. „V tuto chvíli nelze u obou komunikací sdělit přesný termín oprav. S ohledem na koordinaci s jinými opravami (například inženýrských sítí), pořádání kulturních akcí a podobně, bychom ale rádi, aby na těchto silnicích zahájili dělníci zhotovitele práce zhruba v druhé polovině letních prázdnin," sdělil Deníku Patrik Palátka, mluvčí Technických služeb Hradec Králové.

Librantice

Začátkem dubna začaly práce na rekonstrukci komunikace II/299 mezi Libranticemi a Libřicemi. Až do 29. září nebude průjezdný usek od druhé části křižovatky ve Výravě až po křižovatku v Libřicích. Objížďka pro automobilovou dopravu povede po vedlejších komunikacích mezi Výravou a Libřicemi. Nákladní automobily budou muset jezdit přes Třebechovice pod Orebem, Hradec Králové a Černilov.

Libčany

Od konce dubna se pilně pracuje také na silnici III/32329 v Libčanech. Stavební práce spočívají v celkové úpravě stávající vozovky včetně výměny současných žulových kostek za asfaltový povrch, rozšíření vozovky ve stávajících nevyhovujících úsecích, úpravě autobusových zastávek a výstavbě okružní křižovatky v místě současné křižovatky silnic III/32329 a III/32317. Práce by měly skončit 27. října.

Rozsah prací způsobil rozdělení stavební činnosti na tři etapy, od kterých se odvíjí i objízdné trasy. Během první a druhé etapy výstavby okružní křižovatky a rekonstrukce prvního úseku vozovky povede objízdná trasa ze silnice III/32329 s křižovatkou na Radíkovice po silnici III/32426 směr Těchlovice, přes křižovatku se silnicí III/32332 a následně po komunikaci III/32329 směrem do Libčan.

close Uzavírka v Libčicích info Zdroj: Mapy.cz zoom_in Uzavírka v Libčicích

Během třetí etapy, kdy se bude rekonstruovat druhý úsek silnice III/32329, objízdná trasa pro osobní i nákladní dopravu povede obousměrně jak ve směru na Hřibsko a dále do Homyle po silnici III/32331 přes obec Hvozdnice a dále pak po silnici III/32326, III/32319 a III/32317.

Smiřice

Těsně před koncem prázdnin skončí rekonstrukce komunikace III/3089 ve Smiřících. Hotovo by mělo být 25. srpna. Jedná se o modernizaci stávající komunikace v úseku začínajícího na křížení se silnicí III/2997 po křižovatku se silnicí III/2997. Kilometrový úsek bude po dobu rekonstrukce úplně uzavřen. Objízdná trasa pro osobní automobily a autobusy povede ze Smiřic po silnici III/2999, dále navazuje na silnici III/2997. Nákladní vozidla budou ze Smiřic jezdit po silnici III/30810, dále směrem na Vlkov a po silnici III/2997.

Opatření v autobusové dopravě

- Na zastávce Vlkov dochází k rozdělení zastávkových stanovišť. Spoje, které neobsluhují Smiřice, zastavují na své standardní zastávce. Spoj 37 v pracovní dny 8:04 na stanovišti č.1, spoj 106 v sobotu v 7:13 na stanovišti č.2.
- Zastávka Vlkov se pro spoje, které jedou od Smiřic přes Černožice přemisťuje k parkovišti. (v JŘ stanoviště č.4)
- Zastávka Vlkov se pro spoje, které jedou do Smiřic přemisťuje mezi č.p.34 a 35. (v JŘ stanoviště č.3)
- Dochází ke drobným změnám časů odjezdů cca do 5 minut.

Mohlo by vás zajímat: Pastrňáka rodil zootechnik za kopýtka. Farmáři z Hradecka vzdali hold hokejistům

Býčka pojmenovali ve Všestarech po Pastrňákovi. | Video: Deník/Jiří Fremuth