Čtenáři v poslední době často volají do redakce Deníku a ptají se, kde všude jsou kvůli různým přestavbám uzavřené hradecké ulice, a jak je to s průjezdností hradeckých městských částí. Letní dny jsou tradičně výhodné pro jakékoli úpravy vozovky či jiný druh oprav, čímž však v hradeckých ulicích dochází ke značným komplikacím. Rozkopané je nejen město, ale i silnice v jeho okolí. V Hradci se opravují kanalizace nebo silnice či vodovody. Některé z městských částí proto musejí být uzavřeny úplně nebo jen částečně.

V ulici Kladská je například úplná uzavírka. Dělníci zde pracují na rekonstrukci kanalizace v termínu do 15. září. Připravena je i následná rekonstrukce komunikace. „O termínu oprav zatím jednáme,“ řekl vedoucí oddělení pozemních komunikací hradeckého magistrátu Martin Kabrhel. Další uzavírka se týká rovněž Kladské ulice. Tentokrát však jde o částečnou uzavírku mezi nadjezdem nad tratí Českých drah a Slatinou.

„Provoz je veden po volné polovině vozovky a řízen světelnou signalizací,“ upřesnil Kabrhel. Práce by měly být dokončené v říjnu. Uhelná ulice je ve městě úplně uzavřena. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace skončí 30.listopadu. Ulice Palackého je částečně uzavřená kvůli rekonstrukci vodovodu do 15. září.

„ I Velké náměstí čeká úplná uzavírka, protože se zde od druhého do třetího září budou konat Slavnosti královny Elišky,“ upřesnil Kabrhel.

V městské části Zámostí bude až do 30. listopadu úplná uzavírka, protože se zde obnovuje vodovod a kanalizace.

Kvůli rekonstrukci plynu platí do 19.srpna, úplná uzavírka Hálkovy ulice. Také centrum města bude 19. srpna uzavřeno kvůli cyklistickým závodům. Nábřeží Paromilů zase způsobí úplné uzavření Smetanova nábřeží ve dnech 26. a 27.srpna.

Silnice a jejich uzavírky jsou rozloženy podle jejich třídy do správy různých institucí. Královéhradecký kraj má přehled o silnicích I. třídy. Ostatní silnice nižší třídy řeší města nebo obce s rozšířenou působností.

„Kraj opravuje svoje silnice II. a III. třídy a má přesnou koncepci rekonstrukcí, jejich poškození, které pečlivě sleduje. Podle finančních možností a potřeb vozovek se pak opravy a rekonstrukce provádí,“ přiblížil tiskový mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi. Rekonstrukce silnic se dělá postupně, kraj zatím žádné další žádosti o uzavírky nemá. „Předpokládáme, že určitě přijdou další žádosti o uzavírky silnic,“ uzavřel Dioszegi.

Vybrané úseky, kde silničáři pracují

Od 15.8.2011 do 21.8..2011 je v ulici Víta Nejedlého uzavřen jízdní pruh . Práce j zde probíhána na dvou úsecích ve velkém rozsahu. Silničáři opravují povrch silnice s tím, že budou uzavírány jednotlivé jízdní pruhy. Předpokládá se i tvoření dopravních kolon.

Od 13.8.2011 do 28.8.2011 se v obcích Káranice a Obědovice opravuje povrch vozovky. Provoz je převeden do protisměru. Opravují se dva úseky silnice. Na silnici se jezdí kyvadlovým provozem v jednom jízdním pruhu.

Od 13.8.2011 do 18.8.2011 je na silnici č.11 u Hradce Králové provoz převeden do protisměru z důvodu frézování a pokládky obrusných vrstev.

Od 10.8.2011 do 28.8.. 2011 v Hradci Králové byla uzavřena silnice číslo 11. Jeden jízdní pruh je z důvodu frézování a pokládky brusné vrstvy mezi křižovatkami v ulici Dvorská neprůjezdný.