Situace se stává nepřehlednou hlavně pro návštěvníky Hradce Králové, kteří se ve městě těžko orientují. „Je pravda, že autobusy teď jezdí po jiných trasách, takže je v tom zmatek,“ připouští dokonce i Dagmar Klimentová, dlouholetá obyvatelka Hradce.

„Uzavírky mi rozhodně vadí. Jsem zvyklá využívat MHD, která však teď jezdí jinudy. Je v tom chaos. Taky jsem viděla, jak tam dělníci sedí s pivem v ruce,“ postěžovala si Lenka Vacková, jež bydlí ve Smiřicích a do Hradce jezdí denně.

Obyvatel, kteří bydlí v centru města, se uzavírky netýkají sice tolik jako motoristů, stěžují si však na nadměrný hluk, který s houstnoucím provozem v odpoledních hodinách roste. Lidem vadí hlavně uzavírka v Nádražní ulici, na Gočárově třídě a V Lipkách. „V ulicích, kam je provoz sveden, je pořád zácpa. Mělo by na tom dělat víc lidí. To v zahraničí pracují nepřetržitě, ve dne v noci,“ řekl například Hradečan Daniel Zehnula.


„O prázdninách mi objížďky vadí minimálně. Horší by to bylo během školního roku,“ svěřuje se se svými obavami student Ondřej Blažek.