Jízda po silnici v hradeckém okrese? V současnosti horor. Uzavírek a dopravních komplikací je tolik, že strávit dlouhé minuty v kolonách není problém.

„Jedu do Hradce od Liberce a zůstal jsem viset na hlavní silnici u Všestar, kde se opravuje most. Když se několik set metrů dlouhá kolona nehýbala, otočil jsem auto a stejně jako několik dalších řidičů to vzal přes střed Všestar,“ řekl jeden z naštvaných šoférů.

„Frekvence dopravy v obci výrazně vzrostla. Ještě že není škola, která stojí hned u cesty. Jinak tady silnici přechází spousta dětí,“ svěřila se starostka Všestar Zuzana Zlatohlávková.

Zoufalá situace je rovněž v Holohlavech na hlavním silničním tahu z Hradce na Jaroměř a Náchod. Kvůli výstavbě ostrůvků, vjezdových bran a dalších zpomalovacích opatření tady řidiči v dopravních špičkách rovněž čekají třeba i desítky minut.

„O opravě jsme vůbec nevěděli, až teprve, když se utvořila kolona, došlo nám, že se něco děje. Předtím však nikde nebylo žádné upozornění, až pár desítek metrů před obcí. Stáli jsme tam asi patnáct minut,“ uvedla řidička, která uvízla v koloně u Holohlav.

„Nejhorší situace je nyní u Holohlav, Všestar a na okružní křižovatce u ČKD v Hradci, kde se nárazově tvoří kolony,“ řekl dopravní policista Stanislav Blažek. Policie se podle něho snaží situaci aspoň částečně zlepšit.

„Třeba u ČKD provádíme v rámci běžné služby zvýšený dozor,“ uvedl policista. Naštěstí podle něho řada omezení brzy skončí. Oprava povrchu vozovky na hradecko–chlumecké silnici I/11 mezi obcemi Obědovice a Kratonohy potrvá do neděle.

Obnova povrchu v části silničního okruhu v hradecké Střelecké ulici skončí v úterý. Jinde to bude horší.

Vysoká: Frekvence dopravy poklesla

Dopravní omezení v Holohlavech jsou naplánována až do 9. října, u hradeckého ČKD do poloviny září a na mostě u Všestar do 10. září. Kvůli opravě je také uzavřen most u Vysoké na silnici mezi obcí a Opatovicemi. Tento stav potrvá až do 22. listopadu.

Lidem z Vysoké to, na rozdíl od některých řidičů, však většinou nevadí. Snad kromě těch, kteří jezdí do Opatovic do práce. Obci se částečně ulevilo od velké dopravní zátěže. „Frekvence dopravy u nás citelně poklesla,“ je přesvědčen starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák.

Další komplikace jsou na obzoru. V Novém Bydžově se od 1. září do poloviny listopadu plánuje uzavření prostoru kolem železničního přejezdu u nemocnice. Tudy vede například silnice II. třídy na Městec Králové.

Objízdné trasy podle policie povedou po místních a účelových komunikacích a cestách III. třídy.

Uzavírky na Hradecku