Ta měla být původně neprůjezdná už od nadcházejícího pondělí, ovšem opravu jejího povrchu dopravní specialisté o týden posunuli, aby se vyhnuli dopravnímu kolapsu v této části města. Poslední červencovou neděli totiž bude kvůli zahájení Nábřeží sochařů uzavřen Pražský most a objízdné trasy povedou právě křižovatkou u Adalu.

Křížení třídy ČSA a Divišovy ulice proto bude uzavřeno až od 27. července do 9. srpna. „Důvodem opravy je špatný stav povrchu vozovky. Náklady se budou blížit ke dvěma milionům korun,“ uvedl Tomáš Pospíšil z Technických služeb Hradec Králové. Do uzavřeného úseku budou moci vjet pouze vozidla městské hromadné dopravy, ale pouze v pracovních dnech. O víkendech uzavřený úsek objedou ulicemi Šimkova a Opletalova. Stejnými místy povede objížďka také pro individuální dopravu. Policejní dopravní inženýr Lubomír Šitina však neočekává, že by se na objízdných trasách tvořily kolony. „Spoléháme na to, že jsou prázdniny, takže je slabší provoz,“ tvrdí.

V některých lokalitách se řidiči se značkou zakazující vjezd do opravované oblasti setkají už v sobotu. To se týká jednoho jízdního pruhu na Labském mostě u telefonní ústředny, který mají silničáři o víkendu opravovat.

Od nadcházejícího pondělí až do konce prázdnin čeká kvůli výkopovým pracím uzavírka v jednom směru také malšovickou Úprkovu ulici. Auta jedoucí z centra města na Malšovu Lhotu navede značení na objížďku vedoucí ulicí Náhon. Tudy povede rovněž objížďka pro linku městské hromadné dopravy číslo 17. Vzhledem k delší objízdné trase a problémům s průjezdem kolem Všesportovního stadionu spojeným s výstavbou koupaliště lze u spojů této linky očekávat zpoždění.