Už podruhé se sešli lidé v Bistru u dvou přátel na Pivovarském náměstí v Hradci Králové, aby podpořili lidi s mentálním postižením, kteří chtějí bydlet samostatně.

Této skupině lidí pomáhá v Hradci Králové obecně prospěšná společnost SKOK do života, která jim například sežene práci.

„Dalším logickým krokem pro ně je samostatné bydlení. Chtěli jsme, aby nešlo jen o krátkodobou záležitost. Proto vznikl fond Hradecký majordom a našim cílem je tyto lidi maximálně podpořit. a to nejen finančně," uvedla Alena Nosková, předsedkyně správní rady Hradeckého majordoma.

Během posledních dvou let se v Hradci Králové podařilo již deseti lidem s mentálním postižením postavit se na vlastní nohy, najít si práci a odstěhovat se do vlastní domácnosti, která se nachází v běžné zástavbě města a nijak se neliší od domácností „běžné" populace.

„Bydlí se mi parádně, lépe než u rodičů. Je nás tam dohromady pět. Tři kamarádi a dvě kamarádky. Jsem spokojený," svěřil se Štěpán, kterému Hradecký majordom pomohl sehnat bydlení.

Atmosféru na místě dokresloval Petr Minář, který zahrál a zazpíval na kytaru a klávesy pohádku na motivy příběhu Malého prince.

Během celého dne mohli zájemci přispět na chod nadace přímo na místě. Pokud byste chtěli pomoci také vy, na stránkách www.hradecky.majordom.cz najdete informace, jak se zapojit.

„Vítáme také věcnou pomoc. Až do pátku mohou lidé nosit nepotřebné malé domácí spotřebiče, elektroniku či sportovní vybavení do Vily Idyly v Brožíkově ulici, kde probíhají adventní minitrhy," dodala Nosková.

„Jsme rádi za každou pomoc. Pokud by někdo chtěl navázat dlouhodobější spolupráci tak ho můžeme na oplátku propagovat na našich webových stránkách a našich akcích," uzavřela Rut Brodská z Hradeckého majordoma.

Setkání v Bistru u dvou přátel na Pivovarském náměstí v Hradci Králové podporující samostatné bydlení lidí s mentálním postižením.