Autobusy a trolejbusy se na svou původní trasu Dukelskou třídou a ulicí S. K. Neumanna do konce března nevrátí. Za další zdržení může opět počasí. A tak se termín opět posouvá.

„Práce probíhají podle plánu, položení závěrečných vrstev silnice brání jen klimatické podmínky. Ty by měly dokončení umožnit na začátku dubna a od půlky měsíce tudy může projíždět doprava," uvedl Jan Vítek z firmy Sovis, která silnici opravuje.

Jakmile bude vozovka kompletní, měla by se sem ihned vrátit městská hromadná doprava. Komplikace by mohla být s trolejbusy. „Abychom mohli do ulice pustit trolejbusy, musí trolejové vedení schválit drážní úřad. Proto jednáme s dopravním podnikem, zda by nebylo možné nahradit některé linky autobusy. Například sedmičku, která jezdí do Malšovic," vysvětlil Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

Jakmile se dokončí silnice, měly by po ní autobusy začít jezdit. Mezitím stavbaři dodělají chodníky. Vozidla proto v ulicích budou moci jezdit maximálně dvacetikilometrovou rychlostí a chodci musí dávat pozor.

„Všichni se snaží, aby stavba byla dokončená, ale počasí nám bohužel nepřeje. Loni touhle dobou bylo dvacet stupňů. Přírodu ovlivnit nedokážeme," povzdechl si Jindřich Vedlich.

Na opravu ulic bude navazovat rekonstrukce náměstí 28. října. Vše by se mělo dokončit v říjnu letošního roku.