Znají tu i termíny prvního jednání nového zastupitelstva. V Chlumci se uskuteční v pondělí 8. a v Novém Bydžově ve středu 10. listopadu.

„Máme za sebou hned několik jednání, nakonec jsme z osmi subjektů vytvořili čtyřčlennou koalici: ODS, TOP 09, ČSSD a Nezávislí. Přitom v sedmičlenné radě budou mít po dvou zástupcích ODS, ČSSD a Nezávislí, jednoho TOP 09. Měl bych opět být starostou a místostarostou Bohumil Orel za Nezávislé,“ řekl nám starosta Nového Bydžova Pavel Louda.

Podobná je situace také v Chlumci nad Cidlinou, kde v sedmičlenné radě budou zástupci  KDU–ČSL, ODS, TOP 09 a Nestraníci. „Zatím se rozhoduje o sedmém členovi rady, pravděpodobně bude z KSČM. ČSSD nabízíme funkci šéfa finančního výboru a Nezávislým komisi, kde se budou rozdělovat granty pro sportovní, zájmové a kulturní činnosti. Místostarostou by měl být Ivo Kučera,“ uvedl Miroslav Uchytil, který zůstane v čele města.

„Jen si přeji, aby po zastupitelstvu všichni sundali politická trička a oblékli se do montérek města. Aby se stalo pravidlem, že nám jde o město, ale ne o politické přetahování. To jednoduše do komunální politiky nepatří,“ doplnil Uchytil.