„Běh je fenomén dneška. Spousta lidí řeší nedostatek pohybu po práci právě výběhem po okolí. Potřebují jen vůli obout boty, a to není to nijak složité," řekl iniciátor závodu, trenér, učitel a radní v jedné osobě Vladan Kárník. „Mám ráda atmosféru běžeckých závodů a s myšlenkou uspořádat nějaký charitativní závod v Chlumci jsem si pohrávala už dlouho," dodala jeho pravá ruka Kristina Černohlávková.

Polovinu výtěžku dostanou děti

Dospělí mohli poměřit síly buď na pěti nebo desetikilometrové trase, děti čekal pět set metrů dlouhý okruh. Ti úplně nejmenší fandili rodičům nebo starším sourozencům, kopalo se na bránu i malovalo na obličej. Dohromady se tak v neděli v příjemné atmosféře na stadionu sešly víc jak dvě stovky lidí. „Startujících máme zhruba osmdesát," sdělil s úsměvem těsně před startem závodu tým organizátorů. Čím víc dospělých totiž startovalo, tím víc se vybralo na dobrou věc. Polovina výtěžku pokryje organizační náklady, druhou dostanou chlumecké děti. „Vybrané peníze věnujeme zdravotnímu fondu města pro děti a mládež. Chceme podpořit děti, které nedostaly na startovní čáře v životě úplně všechno zdraví a pak děti, které zdravé jsou a chtějí sportovat. Část půjde také na sportovní vybavení, abychom je zlákali od monitorů ven. Určitě starší generace vzpomíná, jaké kouzlo mělo dětství bez televize, počítače a dalších moderních vymožeností," vysvětluje Vladan Kárník.

Dle nadšených reakcí příchozích má akce našlápnuto na další pokračování. „Moc se mi ten nápad líbí, doufám, že se z toho stane v Chlumci tradice," svěřila se nadšeně jedna ze závodnic.

close Z charitativního závodu Běháme pro druhé v Chlumci nad Cidlinou. zoom_in