S podzimem již tradičně začínají výlovy rybníků. A jako obvykle si při výlovu můžete ryby také koupit.

„S výlovy začínáme již koncem září, ale přece jen zájemce o ryby nezklamame. V sobotu 22. října totiž začneme s výlovem z našeho hlavního rybníka v Malšovicích přímo u naší rybárny,” řekl nám hospodář hradecké organizace Českého rybářského svazu Václav Mikeš.

Jak dodal, výlovu bude dominovat především kapr, ale počítají také například s amurem. „Lidé se mohou přijít podívat a také si ryby koupit,” připomněl Mikeš.

Jen o několik dní později, ve středu 26. října, dojde také na výlov Starochlumeckého rybníka, o který se stará Rybářství Chlumec nad Cidlinou. „Zatím je předčasné spekulovat o tom, jaké jsou letos výsledky výlovů. Dosud jsme totiž výlovy dělali na menších plochách. Zatím bych výlovy hodnotil jako průměrné. To Starochlumecký rybník, který má rozlohu čtyřiceti hektarů, patří k těm větším,” řekl nám Pavel Berger z Rybářství Chlumec. Počítají, že lidem přímo při výlovu nabídnou například kapra, lína, štiku nebo sumce, amura a tolstolobika. Na říjen mají připraveno hned osm výlovů rybníků. Rybářství Chlumec ročně na trh dodává až jeden tisíc tun ryb.

Kam na některé výlovy rybníků:

18. - 20. října Žehuňský rybník na Kolínsku (na D11 sjezd na padesátém kilometru)
22. října malšovický rybník u zdejší rybárny
26. října Starochlumecký rybník (přímo v Chlumci nad Cidlinou)
31. října Komárovský rybník (obec Branžež a Nová Ves na Mladoboleslavsku