Ručně háčkovaný medvěd, plátěná taška nebo třeba šamotový slon. Tyto i mnohé další předměty byly hvězdami napínavé aukce  na  čtvrtečním dobročinném večeru v Divadle Drak. Akce se konala už po čtvrté a letos dorazilo na padesát uměleckých předmětů lačných lidí.

Je libo zaokrouhlit?

Jako tradičně se totiž bylo na co dívat. Nejprve se pódia ujal Eliáš Jeřábek s kytarou a Josef Vojáček, který ho doprovázel na cello. „Normálně hrajeme akusticky, bez nazvučení. Tak jsme z toho trošku nervózní," řekl v půlce koncertu Eliáš Jeřábek a v momentě odpojil kytaru, odsunul mikrofon a začalo se hrát a zpívat v těsné blízkosti hlediště.

Pak už přišla na řadu očekávaná aukce, kterou odstartoval sedmnácti centimetrový šamotový slon s vyvolávací cenou tisíc korun. „My rádi zaokrouhlujeme, vy snad ne?" povzbuzovali lidi moderátoři, když se částka vyšplhala na dva tisíce sedm set. A že jim to povzbuzování opravdu šlo, dokazuje konečná cena, za kterou se sloník prodal – byly to rovné čtyři tisíce.

Vybrali víc než loni

Celkově získala obecně prospěšná společnost PROSTOR PRO za večer celkem 42 110 korun.

„Je to skvělé, jsme moc spokojeni. Výtěžek je přibližně o devět tisíc korun větší, než loni. Lidé měli zájem dražit, bavili se a o to nám šlo," potvrdila Jitka Mikulková z obecně prospěšné společnosti.

Po aukci přišla na řadu ještě jedna pořádná dávka kultury. Divákům totiž se totiž představila kapela Sen.

Michaela Zumrová