Pozitivní výsledky mají také dva zaměstnanci zařízení. Ředitelka Daniela Lusková proto rozhodla, že domov přistoupí k plošnému testování všech klientů a zaměstnanců. To provedly během úterka a středy tři vyškolené sestry přímo z Domova U Biřičky. Každý ze tří nakažených je z jiného oddělení, což bohužel zvyšuje pravděpodobnost, že výsledky odhalí i další pozitivní případy.

"Během dvou dnů naše školené sestry odebraly 520 stěrů z nosohltanu u zaměstnanců i klientů. Dámy a pánové to zvládli skvěle. Čekáme na výsledky," informovala ve středu dopoledne Lusková. Výsledky testů by měly být jasné pravděpodobně během čtvrtka. V tuto chvíli platí v zařízení nejen zákaz návštěv a vycházení klientů, ale je zastaven také příjem nových klientů.

Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji. Ubytováno je zde 340 klientů, o které pečuje 240 pracovníků. Nemoc covid-19 pronikla do Domova U Biřičky už podruhé. Poprvé se tak stalo začátkem srpna, kdy se onemocnění zjistilo u jedné z pracovnic. Rozšíření nákazy se tehdy díky přísným interním opatřením podařilo zabránit.