Sraz v neděli v jednu po poledni. U terminálu. Cíl: Teplice, stadion Stínadla. Ambice: Uděláme černobílým bojovníkům domácí prostředí v království týmu, který s nimi usiluje o záchranu fotbalové ligy.

Hradečtí fotbaloví fanoušci vyrazili na sever Čech k jednomu z nejdůležitějších zápasů posledních let.

Týmu nového trenéra Luboše Prokopce, muže, kterého fans uctívají už proto, že je Hradečák, jde o moc. A mladý trenér to ví.

Proto před duelem prohlásí: „Jsme moc rádi, že v nelehké situaci máme vaši podporu, že jedete v tak velkém počtu do Teplic. Pomozte nám na tribuně, my do toho dáme všechno. Bude pro nás čest hrát před tolika příznivci."

Jeho apel je vyslyšen. Do Teplic nakonec jedou na tři stovky fanoušků. „Máme čtyři takzvané holobusy a jeden dvoupatrový," hlásí šéf fanoušků Jan Kotouček. „Takže dohromady pět autobusů."

Jaký je mezi nimi rozdíl? Do dvoupatrového autokaru míří rodiny s dětmi, do holobusů hlučnější ultras. „V holobusech bude zábava, ve dvoupatráku se pojede potichu," zní doporučení.

Další odlišnosti jsou nasnadě. Dvoupatrový bus startuje od malšovického stadionu, holobusy od terminálu. 
V luxusnějším dopravním prostředku je zakázaný alkohol, v ostatních o něj rozhodně nebude nouze. „Máme flašku zelený?" ujišťuje se přibližně dvacet minut před odjezdem fanoušek s vytetovaným nápisem hools na lýtku. Hools jsou zkráceně hooligans, tedy fotbaloví chuligáni.

Chvíli poté vylétne dýmovnice a pak už je tady odjezd.