Hlavní část tradičního svátku sklizně se pak odehrála v sobotu. Začal ji už v dopoledních hodinách tradiční dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem, který končil na hlavním místě oslav - prostranství před koupalištěm Flošna. Návštěvníci si mohli v nepřeberném množství různých stánků pořídit všechno od jídla, pití a různých pochutin, přes oblečen, až po hračky pro děti.

Malé návštěvníky lákala především hospodářská zvířata. Rodiče s dětmi se ve velkém počtu shromažďovali nejen u výběhu prasat, krav nebo koní, kde mohli zhlédnout ukázky prací se zvířaty, ale i u klecí s králíky nebo slepicemi. Naopak starší publikum ocenilo především doprovodný hudební program.

Na velkém pódiu před vstupem do areálu Flošna měl největší ohlas zpěvák Martin Maxa a kapela Yo Yo Band, před menším pódiem u Všesportovního stadionu posluchači tleskali například rozhlasovému Big Bandu Gustava Broma s Ilonou Csákovou a Davidem Deylem.

Jedním z nejčastěji prodávaných produktů byl tradiční burčák, o nějž byl mezi lidmi velký zájem. To ostatně dokazoval i jeden ze stánků s burčákem, jenž musel z důvodu nedostatku zásob zavřít už o půl čtvrté odpoledne. „Počtem návštěvníků jsme lehce zaskočeni. Ale je pravda, že loni na dožínkách pršelo, a návštěvníků tak přišlo mnohem méně zřejmě kvůli počasí,“ uvedl k tomu provozovatel stánku s oblíbeným sezonním nápojem.

Na celou akci dohlíželi městští strážníci, kteří však nemuseli řešit žádný závažnější problém.   Tomáš Kulhánek