Olympijské hry k sobě připoutaly i velkou pozornost sázkařů. Podle pracovnic jedné z královéhradeckých poboček sázkové kanceláře Chance lidé sázejí úplně na všechno a nezáleží přitom, zda jsou to disciplíny, v nichž mají Češi zastoupení.

„Na olympiádu se sází docela hodně. Zatím jsem ale žádné rekordní částky nezaznamenala,“ uvedla jedna z pracovnic sázkové kanceláře Chance.
Mezi největší adepty na zlatou medaili podle sázkových kanceláří patřila Štěpánka Hilgertová, i když kurzy na její vítězství byly velmi nízké.

Třeba v sázkové kanceláři Chance byl na vítězství Hilgertové kurz 2,75:1. Lepší kurzy byly vypsané na její umístění od prvního do třetího místa.
Většina sázkových kanceláří věří také českým veslařům, Knapkové a Synkovi. Bookmakeři věští pro naše reprezentanty stříbrnou pozici.
„Většina sázejících myslí, že získáme méně než sedm medailí,“ uvedl mluvčí firmy Fortuna Tomáš Bahník.

„Aktuálně je nejsázenějším sportem atletika, což není žádné překvapení. Lidé nejvíce sázejí na české barvy. Máme vypsané souboje mezi Šebrlem a Clayem, které jsou momentálně nejvíce oblíbené. Hodně se sází i na vítězství oštěpařky Barbory Špotákové. Z ostatních sportů je to vodní slalom se Štěpánkou Hilgertovou i veslování,“ uvedl tiskový mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Většina sázejících v souboji Šebrle versus Clay věří americkému desetibojaři.
Olympiáda tradičně nepřitahuje rekordní částky sázek.
„Není žádná sázka od padesáti do sta tisíc korun, nejvíc se objevují částky v řádu desetitisíců korun,“ dodal mluvčí Ježek.

Lukáš Holeček