Až tři stovky lidí by mohly v budoucnu najít bydlení v lokalitě kolem Labské louky v Třebši. Vyrůst by tu měly rodinné, řadové i bytové domy.

„Momentálně tu probíhá nebo se připravuje demolice stávajících objektů. Následovat bude etapa eventuální přípravy inženýrských sítí," potvrdil informaci Václav Zima, jednatel společnosti Hradecká Dražební – realitky, která by zde měla zprostředkovávat bydlení.

Vše teprve startuje

Podle Václava Zimy ještě není jasné, kolik nových domů v místě přibude. „Vše se projednává," říká.

Leták, který se v posledních dnech objevil na internetu, a ke kterému se Hradecká dražební nechce hlásit, však hovoří jasněji:

„V návrhu se počítá s výstavbou 26 rodinných domů, 38 řadových domů a 2 bytových domů. V plánu je i rozšíření ulice Zborovská, vzniknout by měl taky kruhový objezd," píše se v letáku.

Nová výstavba se v Třebši projednává už několik let. Zhruba před dvěma roky v lokalitě proběhla změna úředního plánování, sdělil Deníku Michal Jandík, vedoucí stavebního odboru magistrátu města.

Stavba domů by mohla začít už letos. „Pracuje se na zasíťování, se stavebními pracemi bychom chtěli začít co nejdříve. Příští rok už by tu mohly stát některé rodinné domy," naznačil Miroslav Horský, generální projektant této lokality.

Kromě rodinných domů počítá Třebeš i s obchodním řetězcem. Nejspíš půjde o menší diskontní prodejnu. Už před časem se o tuto lokalitu zajímal i Penny Market.

Nedaleko je nemocnice i školka
Okolí Labské louky, konkrétně v celém území po bývalém zahradnictví až k cestě na Vysokou nad Labem, je velmi atraktivní. Kromě rodinných domů zde přicházela v úvahu i průmyslová výstavba.
„V Hradci je nedostatek parcel pro rodinné bydlení. Lidé se kvůli tomu stěhují třeba do Vysoké," vysvětluje architekt Miroslav Horský.
Lokalita je podle něj příjemná hned z několika důvodů. Je v klidném místě, nedaleko řeky, blízko je nemocnice, školka i sportovní vyžití. Místem by navíc měla vést i cyklostezka.

Veronika Skřivanová