Záchranáři se okamžitě vydali k babyboxu, ze kterého téměř vzápětí vyjmuli na první pohled zdravě vypadající holčičku, která dostala jméno Olinka. "Po rychlé prohlídce a základním ošetření bylo děvčátko v pořádku předáno do rukou lékařů ve fakultní nemocnici," potvrdil mluvčí hradeckých záchranářů Ivo Novák.

Hradecký babybox funguje na stěně krajské záchranky už desátým rokem. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess ho slavnostně otevíral 19. září 2011. Holčička, která se v hradeckém babyboxu objevila ve středu večer, je již čtvrtým odloženým dítětem, které zde záchranáři našli.

Naposledy loni v srpnu se zde objevil zdravý chlapeček, který dostal jméno Jiří. Vůbec poprvé ve středu někdo použil nový modernější babybox, který letos v květnu nahradil ten původní.

„Nový babybox je vyrobený z nerezového plechu. Otvírání dvoukřídlých dvířek je zcela automatické a samočinně se po vložení děťátka také zavřou. Vnitřní prostor je klimatizován i ventilován a udržuje stálou teplotu v zimě i v létě, když na něj svítí sluníčko. Mnohonásobně jištěná signalizace podá zprávu stálé službě na záchrance,“ řekl po instalaci Hess.